Akcje edukacyjne w szkołach

wpis w: Uncategorized | 0

 

W ramach akcji „Uśmiechnięte Cztery Łapy”, propagującej humanitarne traktowanie zwierząt, TOZ w Ełku reprezentowany przez Panią Katarzynę Blusiewicz wraz ze Schroniskiem Green House zrealizowały cykl spotkań, które miały na celu przybliżenie dzieciom ze szkół podstawowych w Ełku i w Grajewie informacji na temat potrzeb zwierząt i zasad bezpieczeństwa w kontakcie z nimi.

Przygotowana została prezentacja multimedialna, którą opracowała we współpracy z TOZ Ełk nauczycielka biologii ze szkoły podstawowej nr 4, Pani Małgorzata Rusek. Wykonane zostały również plakaty, kolorowanki, edukacyjne kalendarzyki, naklejki promujące akcję.

Schronisko Green House ma nadzieję, że takie działania trafią do serc najmłodszych i poprzez to zwiększą ilość adopcji, jak również zapobiegną okrucieństwu i agresji wobec zwierząt.

W komunikacji miejskiej i wybranych sklepach w Ełku oraz Grajewie rozwieszone zostały plakaty promujące schronisko Green House, aby każdy człowiek mający chęć zaopiekowania się zwierzakiem wiedział gdzie się zgłosić.

 

Zdjecie0039Zdjecie0038Zdjecie0036Zdjecie0035Zdjecie0032Zdjecie0031Zdjecie0028Zdjecie0030

Szkoła Podstawowa nr.4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku bardzo czynnie zaangażowała się w akcję za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Koordynator – Pani Małgorzata Rusek.

Zdjecie0049Zdjecie0048

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku i Koordynatorce akcji Pani Krystynie Piechockiej za pomoc i zbiórkę karmy dla zwierząt.

Zdjecie0056Zdjecie0054Zdjecie0053

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie. Koordynatorki – Boć Mirosława i Kasiak Beata, które również zorganizowały spotkanie. 

Przedszkole 025Przedszkole 031Przedszkole 027Przedszkole 033Przedszkole 035Przedszkole 039

Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie. Cieszymy się, że nawet najmłodsze dzieci pod opieką Pani Wioletty Blaszko mogły uczestniczyć w spotkaniu o takiej tematyce.