Światowy Dzień Zwierząt

wpis w: Uncategorized | 0

04.10.2013 r. przedstawiciel schroniska dla bezdomnych zwierząt „GREEN HOUSE MATEUSZ OBLACEWICZ” Krzeczkowo 63, Pani lek. wet. Monika Chojnowska wraz z Paniami J. Zalewska i U. Woźniewska przeprowadzili pogadankę z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Staraliśmy się wspólnie przekazać najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznego obcowania ze zwierzętami, jak również na temat wychowania i szkolenia psów, zachowania w obliczu agresywnego ataku psa oraz jak można temu zapobiec. Rozmawialiśmy także o zasadach higieny i opieki nad psem. Uświadamialiśmy dzieciom, że posiadanie psa to wielka przyjemność, ale i wielki obowiązek, ponieważ pies nie jest zabawką, którą można wyrzucić, gdy się nam znudzi.

Dzieci przygotowały przedstawienie o prawidłowym traktowani czworonogów, zaśpiewały piosenki, pokazały że nie są obojętne na los zwierząt. Wzięły również udział w quizie przygotowanym przez panie opiekunki, za co zostały nagrodzone prezentami przygotowanymi przez schronisko Green House.

Schronisko Green House otrzymało od dzieci wielką pakę gryzaków dla czworonogów przebywających w schronisku. W Zespole Szkół w Mońkach gościliśmy na zaproszenie Dyrekcji i Nauczycieli, wspierających prowadzoną przez nich akcję pod hasłem „NA ZAWSZE JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TO CO OSWOIŁEŚ”.

.P1150465 P1150467 P1150469