Slide12

W roku 2012 we wsi Krzeczkowo, położonej w gminie Mońki powstało jedno z najnowocześniejszych schronisk dla bezdomnych zwierząt we wschodniej Polsce. Obiekty schroniska mieszczą się z dala od miasta, otoczone są zielenią, zwierzęta mają tu zapewnioną ciszę i spokój. Finansowane jest w całości przez prywatnego właściciela firmy Green House, która wykonuje zlecenia w ramach przetargów i umów. Cały personel, wolontariusze oraz lekarz weterynarii codziennie starają się polepszyć byt zwierząt przebywających w schronisku. W skład obiektów schroniska Green House wchodzą: budynek administracyjny, w którym mieści się biuro adopcyjne, sala szkoleniowa dla dzieci i młodzieży, gabinet weterynaryjny, szpitalik, kwarantanna, myjka dla piesków oraz gabinet pielęgnacji. Wielkim atutem są również nowoczesne hale dla zwierząt w pełni zmywalne (ogrzewane i wentylowane) z wybiegami oraz kojce zewnętrzne z ocieplanymi budami. Wszystkie boksy w schronisku są skanalizowane co pozwala na nienaganne utrzymanie czystości.

Jednym z głównych celów schroniska jest uświadomienie ludzi o tym, że przeciwdziałać bezdomności może każdy. Za problem bezdomności zwierząt odpowiedzialność ponosi człowiek i to on powinien zmienić swoje postępowanie, aby sytuacja uległa poprawie. Schronisko Green House pragnie sprawić by kluczowym filarem działalności była adopcja. Adopcja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt i pozwala na znalezienie domu dla potrzebujących psów. Większość czworonogów przebywających w schronisku jest oswojona, żyła i dorastała z człowiekiem, ale z różnych powodów straciła właściciela. Często są to zwierzęta wychowane, ułożone, ufne i nauczone czystości. Problem bezdomności psów nie rozwiąże się bez pomocy i wsparcia społeczności, dlatego apelujemy do Państwa o pomoc w adopcji.

Na dzień dzisiejszy schronisko obsługuje miasto Grajewo i 17 gmin (Janów, Korycin, Goniądz, Jasionówka, Trzcianne, Mońki, Rajgród, Knyszyn, Jaświły, Radziłów, Kulesze Kościelne, Pisz, Kuźnica, Tykocin, Jedwabne, Tłuszcz, Jadów).

Od początku działalności schronisko podjęło współpracę adopcyjną z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oddział w Ełku.